Biograafia

 
 

Indrek Patte (sündinud 30.aprillil 1959.a. Antslas) on eesti muusik, laulja, helilooja ja helirežissöör.

„Olen väga õnnelik, et kasvasin lapsena loovust soodustavas keskkonnas. Mu isa oli kunstiõpetaja ja ema eesti keele, kirjanduse õpetaja ning ka aktiivne rahvaloomingu uurija, mõlemad laulsid laulukoorides. Lisaks vanemate muusikaarmastusele, oli muusikaga seotud ka mu õde, kes õppis klaverit. Oma esimese lavakogemuse sain ma juba enne kooli, kui esitasin maakonna konkursil soololaulu. Meil oli kodus klaver ja hakkasin iseseisvalt klaverimängu harjutama.

Juba varakult, umbes 7- selt, hakkasin kuulama palju inglisekeelset pop- ja rock-muusikat. Mu esimesed lemmikud olid the Beatles ja hiljem Led Zeppelin. Kui 1972.a. juhtusin kuulama Yes’i plaati Close To The Edge, tajusin, et just selline muusika peegeldab täielikult mu sisemaailma. Nii avastasin enda jaoks progressiivse rocki. 70-ndatel kuulasin väga palju imelist muusikat ansamblitelt Yes, Genesis, Gentle Giant, Emerson Lake and Palmer jne.“

15-aastaselt hakkas Indrek laulma ja klahvpille mängima oma esimeses ansamblis Elf. Aasta hiljem kirjutas ta oma esimesed laulud ja jätkas muusikuteed kohalikus ansamblis Dix.

1977.a. õppides Tallinna Tehnikaülikoolis, tutvus Indrek basskitarristi Margus Kliimaskiga, kellega koos moodustas mõned aastad hiljem ansambli Linnu Tee. Sel ajal hakkas ta ka kirjutama ja arranžeerima progressivse rocki kompositsioone.

80-ndate alguses osales Indrek lauljana mitmetes pop-ansamblites, nendest tuntuim oli Proov 583.

1984.a. alustas Indrek Patte tööd helirežisöörina Tallinna Linnahallis ja hiljem samas, helisalvestusstuudios Matrix Studio. Sellest ajast kuni tänaseni on ta salvestanud ja miksinud rohkem kui 150 CD-albumit tuntud ja vähemtuntud eesti artistidelt, kõikvõimalikes stiilides, alates jazz’ist, rock’ist ja folgist kuni klassikalise muusikani.

1987.a. liitus Indrek ansambliga Ruja, olles Urmas Alenderi kõrval teine solist kuni 1988.aastani. Pärast seda jätkas ta Linnu Tees, andes ansambliga välja kaks CD-albumit.

90-ndatel kirjutas ta ka filmimuusikat mitmele filmile ja teleseriaalile, nendest tuntuim on „Waba Riik“.

1996.a. omistati Indrek Pattele Eesti Kultuuriauhinna „Suur Vanker“ laureaadi tiitel parima helirežissööri ja arranžeerija kategoorias. Aasta hiljem sai temast sama auhinna nominent parima filmimuusika autori kategoorias.

2003.a. moodustas Indrek koos endiste Ruja liikmetega ansambli Led R. Mõni aasta hiljem valmis koostöös Narva Linna Sümfooniaorkestriga CD-album „Led The R Out“.

2004.a. sai Indrekust kristlane, ta hakkas mängima ülistuskoosseisudes. 2011.aastal valmis Indrek Patte esimene sooloalbum „Celebration“, mille muusikaline materjal on kogunenud aastate jooksul, kuid värske lüürika kannab endas vaimulikku sõnumit ning on tänuavaldus Jumalale. „Celebration“ leidis palju tähelepanu ka väljaspool Eestit.

2014.a. novembris valmis Indreku teine soolalbum „Thank And Share“

Loodame, et parim on tulemas!

 

Mõned Indreku lemmikutest muusikas:

 

Ansamblid: Yes, Genesis, Gentle Giant, Neal Morse, Transatlantic, Emerson Lake and Palmer, Camel, Jethro Tull, Steve Hackett, The Beatles

Albumid: Close To The Edge, Relayer, Foxtrot, Selling England By The Pound, Trick Of The Tale, Tarkus, Octopus, In A Glass House, Dark Side Of The Moon, Passion Play

Laulud: Close To The Edge (Yes), Supper’s Ready (Genesis), Tarkus (Emerson Lake and Palmer), On Reflection (Gentle Giant), Firth Of Fifth (Genesis), Thick As A Brick (Jethro Tull), Gates Of Delirium (Yes), Author Of Confusion (Neal Morse), Songs From The Wood (Jethro Tull), Here Comes The Flood (Peter Gabriel)